jak-zdobyc-like-na-instagramie

Jak zdobyć like na Instagramie?

Duża liczba obserwujących na Instagramie pozwala zdobyć popularność i ściągnąć na siebie uwagę firm, które zapłacą za lokowanie i reklamę produktów na Twoim koncie. Najbardziej popularni celebryci na Instagramie mogą liczyć na dochód rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie! Nie może zatem dziwić, że tak wiele osób interesuje się stworzeniem lukratywnego konta na Instagramie. W jaki sposób zdobyć lajki będące przepustką do rozpoznawalności?

Kluczem do sukcesu jest tematyka profilu

Inspirują nas ludzie, którzy chcą nam pokazać coś ciekawego. Co więcej, łatwo odróżnić czy dane treści są udostępniane wyłącznie dla popularności czy z myślą o rzeczywistym zaciekawieniu obserwujących. Twój profil na Instagramie powinien przedstawiać Twoją pasję: muzykę, modę, kulinaria, podróże. Treści, które nawiązują do Twojej pasji zawsze zyskują duże zainteresowanie i przyciągają większą liczbę lajków. A zatem, pierwszym krokiem do zostania celebrytą na Instagramie jest zamysł oraz ogólny projekt profilu, który chcemy stworzyć.

Korzystaj z pomocy hasztagów

Jednym z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych obserwujących jest stosowanie hasztagów, dzięki czemu, możesz trafić do bardzo dużego grona odbiorców. Jakie hasztagi wzbudzają największe zainteresowanie na polskim Instagramie? W top 3 znajdują się frazy: polishgirl, polishboy, Poland. Dużo odsłon zdobywają także hasztagi oznaczone nazwą miejscowości. Jeśli myślisz o profilu z popularnością międzynarodową, możesz zastosować hasztagi globalne, takie jak: love, instagood, photooftheday, happy, czy fashion. Ciekawa treść połączona z trafnym hasztagiem może w krótkim czasie zagwarantować Ci prawdziwą lawinę lajków.

Częstotliwość i optymalny moment publikacji

Ogromną rolę w procesie budowania popularnego profilu odgrywa regularność publikacji zdjęć, filmików oraz innych treści. Minimalną częstotliwością jest 3-5 publikacji w ciągu tygodnia. Specjaliści zajmujący się tematyką portali społecznościowych wskazują, że optymalną aktywnością będzie dodawanie jednej, interesującej treści w ciągu dnia. Pamiętaj jednak, że w procesie budowania popularnego profilu znacznie ważniejsza od ilości jest jakość. Zawsze staraj się zatem przygotować ciekawą publikację, która nie będzie jedynie sztucznym „zapychaczem”.

Follor for follow – stosuj rozsądnie

Najszybszym sposobem zdobycia nowych obserwujących jest lajkowanie profili oferujących aktywność follor for follow. Właściciel takiego profilu obliguje się zatem do odwzajemnienia polubienia na Twoim koncie. Nie należy jednak przesadzać z tą formą aktywności. „Sztuczni” obserwujący, którzy nie będą się udzielali na Twoim profilu w dalszej fazie nie przyczyniają się do wzrostu popularności Twojego konta. Decydując się na zachowanie follor for follow, staraj się obserwować osoby o zbliżonych zainteresowaniach.

Niech ktoś zdobędzie lajki za Ciebie

Samodzielne budowanie popularności na Instagramie z całą pewnością daje ogromną satysfakcję. Jest to jednak proces czasochłonny, a początki bywają bardzo trudne i zniechęcające. Ciekawą alternatywą może być zatem skorzystanie z usługi zewnętrznych firm, usługa taka polega na angażowaniu i przyciąganiu osób, które będą szczerze zainteresowane Twoim profilem. Co więcej, cały ten proces jest indywidualnie dostosowanych do potrzeb i aspiracji Twojego konta.